Robert Fürbacher

vlajka_gb-b

Rok narození: 1970

Od roku 1988 do roku 1992 navštěvoval Robert volnou uměleckou akademii v Rotterdamu (Holandsko), pod vedením akademického malíře/učitele pana Willema Koelewijna. Tam také začaly vznikat první výtvory na plátně. Nejprve krajinky a záhy poté začal Robert vyvíjet své vlastní vize.

Následovalo mnoho stylů maleb (pop art,impresionismus,grafika … ),jak na plátně, tak na dřevě i na papíře s různými materiály. V polovině devadesátých let Robert „objevil“tajemství abstraktního umění.Nejprve se smíšenými pocity,později s velikým nadšením.“Bylo to znovuobjevení vlastní tvorby,místo stálé kontroly při tvůrčím procesu, musel jsem se odevzdat,což byl pro mě osvobozující zážitek.Abstraktní umění se nedá pochopit rozumem.Je to čistě citová záležitost.Přenáším své pocity na plátno a dávám jim tvar a barvu … „

Do roku 2008 Robert žil,tvořil a vystavoval svá díla převážně v Nizozemi. V roce 2008 se vrátil spět do svého rodného kraje,kde s novým elánem a nadšením pokračuje na své umělecké cestě. Od roku 2009 se stal zatím nejnovjejším členem spolku podkrkonošských výtvarníků.

Robert Fürbacher je převážně abstraktním malířem, jehož obrazy jsou plné sytých barev širokého spektra odstínů. Malby v sobě nesou jistou mystiku a magii. Promlouvají k nám skrze umělcovo vidění světa, které vyznívá poněkud exoticky. Při pohledu na jeho pestrobarevné dílo z obrazů sálá příjemné teplo a jejich duhová nálada na nás přenáší subjektivně pozitivní pocity harmonie, jejíž dosažení je jedním z malířových hlavních cílů.

Ukázka tvorby:

anunnaki   bohemian-queen  golden-scarabeus-100-x-120-2012   cesta-za-svetlem  lamor-dans-le-blues-30-x-40-2012  blue-velvet  burning-desire  beutiful-mind  golden-beach_2006_kt_platno_150x150_72000kc  new-life_2011_kt_platno_120x60_22000kc

Kontakt:     robertfurbacher@centrum.cz

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit